Достапни линкови

Во Авганистан убиени тројца милитанти


НАТО силите и авганистанските војници убиле тројца милитанти во текот на денешната рација во централната покраина Логар, јавуваат агенциите. Според проценките, оваа покраина станува главното упориште на талибанските бунтовници. Во последните две недели таму се случиле осумдесет насто од бунтовничките напади во Авганистан.
XS
SM
MD
LG