Достапни линкови

На Филипините, ослободен заложник на Црвен Крст


Исламистичките бунтовници на Филипините го ослободија грабнатиот активист на швајцарскиот Црвен Крст кој го држеа во заложништво повеќе од три месеци. Министерот за одбрана Џилберт Теодоро изјави дека Андреас Нотер бил ослободен синоќа на островот Џоло, илјада километри јужно од галвниот град Манила. Засега нема детали за судбината на италијанецот Еугенио Вагни кој е киднапираан од бунтовниците на Абу Сајаф.
XS
SM
MD
LG