Достапни линкови

Медведев: НАТО вежбата во Грузија, опасна одлука


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека планот на НАТО да одржи воена вежба во Грузија во почетокот на идниот месец е погрешна и опасна одлука која нема да помогне во обновата на врските меѓу Москва и Брисел. Медевев ова го рече на прес конференцијата по денешната средба со неговиот колега од Азербејџан Илхам Алиев. Вчера шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров побара од НАТО да ја повлече одлуката за воена вежба во Грузија.XS
SM
MD
LG