Достапни линкови

Новите резултати од изборите во Молдавија, во наредната недела


Изборната комисија во Молдавија денеска соопшти дека резултатите од пребројувањето на гласовите од парламентарните избори што се одржаа на 5-ти април, ќе бидат објавени во наредната недела. Беше најавено дека новите резултати ќе бидат објавени денеска, но претставник на комисијата изјави за Радио Слободна Европа дека до одлагање доаѓа од технички причини. Опозиционите партии одбија да учествуваат во пребројувањето, оценувајки дека изборите биле наместени.
XS
SM
MD
LG