Достапни линкови

Обама ги објави документите за тортура врз осомничени терористи


Американскиот претседател Барак Обама објави документи за техниките на малтретирање на осомничени за тероризам при истрагите на ЦИА за време на администарцијата на Џорџ Буш. Како и да е, Обама истакна дека никој од инволвираните нема да биде суден бидејки така им било наредено и работеле за одбрана на земјата.
XS
SM
MD
LG