Достапни линкови

Нов обид за обновување на израелско - палестинските преговори за мир


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел денеска на Западниот Брег ќе разговара со палестионскиот претседател Махмуд Абас и со други палестински лидери. Вчера во Ерусалим, Мичел имаше средба со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој нагласил дека палестинците најнапред треба да го признаат Израел, како држава на евреите, па потоа би можеле да бидат обновени преговорите за мир.
XS
SM
MD
LG