Достапни линкови

Пакистан ветува битка против милитантите


Пакистанскиот претседател Али Зардари изрази решеност за битка против милитантите во неговата земја, за што побара и меѓународна помош. Зардари денеска имаше обраќање на меѓународната донаторска конференција во Токио, каде што се очекуваат околу 4 милијарди долари помош за справување со сиромаштијата, за образованието и за здравството.
XS
SM
MD
LG