Достапни линкови

Сони Ерискон и Тошиба ќе отпуштат 6 илјади работници


Јапонскиот производител на електроника, Тошиба најави укинување на околу 4 илјади работни места, поради глобалната економска криза и најголемата загуба на компанијата во нејзината историја од над 3 ипол милијарди долари. И производителот на мобилни телефони Сони Ериксон, најви укинување на 2 илјади работни места.
XS
SM
MD
LG