Достапни линкови

Земјотрес во АвганистанНајмалку 22 лица настрадале во двата синоќешни земјотреси во источен Авганистан. Првиот земјотрес бил со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала, а вториот, два часа подоцна, рчиси со иста јачина.
XS
SM
MD
LG