Достапни линкови

Неизвесна посетата на Борис Тадиќ на Косово


Високиот претставник на Европската унија на Косово Питер Фејт изјави дека и препорачал на косовската влада да му овозможи на српскиот претседател Борис Тадиќ посета на Косово. Претходно министерот за внатрешни работи на Косово рече дека владата во Приштина не издала дозвола за посета и оти Тадиќ може да го посети Косово само со дозвола на косовските власти.
XS
SM
MD
LG