Достапни линкови

Премиерот на Албанија Сали Бериша во посета на Кина


Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ја почнува петдневната официјална посета на Кина, на покана од неговиот кинески колега Вен Џиабао, јави дописникот на МИА од Тирана. Бериша во Кина престојуваше во октомври минатата година и потпиша спогодба за стратегиско партнерство за засилување на економската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG