Достапни линкови

Спречен атентат врз боливискиот претседател Ево Моралес


Боливиската влада соопшти дека полицијата убила тројца луѓе и разбила група која планирала да го убие претседателот на државата Ево Моралес. Началникот на боливиската полиција Уго Ескобар рече дека заплениле експлозив, огнено оружје и планови за следење на претседателската колона на возила.
XS
SM
MD
LG