Достапни линкови

Воз во Русија ставен во карантин поради неутврдена болест


Руската здравствена служба стави во карантин 53 патници од еден воз, откако една патничка умрела од неутврдена болест, соопшти Светската здравствена организација. Радио-телевизија Хонг Конг објави дека жената умрела од САРС, но портпаролот на СЗО рече дека нема такви информации.
XS
SM
MD
LG