Достапни линкови

Следната недела руско-американски разговори за Договорот СТАРТ


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва и Вашингтон следната недела ќе ги започнат разговорите за нов Договор за намалување на стратешкото вооружување (СТАРТ), бидејќи постоечкиот истекува во декември. Првите разговори меѓу преговарачите од двете земји ќе се оддржат следната недела во Рим, а во текот на мај за договорот СТАРТ исто така ќе разговараат шефовите на дипломатии Сергеј Лавров и Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG