Достапни линкови

Американски офицер осуден на доживотна казна за убиство на 4-ца ирачани


Американскиот офицер Џон Хетли денеска е осуден на доживотна казна затвор поради убиството на четворица ирачки заробеници. Освен офицерот Хетли, уште двајца американски војници се обвинети за убиството на четворицата ирачани што се случило во 2007-та година во близина на Багдад.
XS
SM
MD
LG