Достапни линкови

Во самоубиствен бомбашки напад во Ирак загинале 11 ирачки војници


Во самоубиствен бомбашки напад врз база на ирачката армија во провинцијата Анбар загинале најмалку 11 лица, а 50-тина се повредени. Самоубиецот ја активирал бомбата во воената кантина, додека војниците биле на ручек. Денешниот е последен во серијата бомбашки напади во Ирак изминативе денови.
XS
SM
MD
LG