Достапни линкови

Барак и Мишел Обама лани заработиле 2,7 милиони долари


Американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел во минатата година заработиле скоро два милиона и седумстотини илијади долари. Белата Куќа објави информација во која се наведува дека семејството Обама исплатило над осумстотини и пеесет илјади долари, или триесет и два процента од заработенто, на име на даноци. Најмногу пари Обама заработил од двете негови книги кои неколку години се американски бестселер.
XS
SM
MD
LG