Достапни линкови

Прекин на руската операција во ЧеченијаОфицијална Москва објави дека ја завршила, како што е наведено во соопштението, антитерористичката операција во Чеченија која траеше во изминативе десет години. Руските новински агенции јавуваат дека до ова дошло по оценката на претседателот Дмитри Медведев дека во таа република било подобрена безбедноста.
XS
SM
MD
LG