Достапни линкови

Рогозин: НАТО вежбата во Грузија е провокација


Рускиот пратеник во НАТО Дмитри Рогозин ја оцени како провокација планираната воена вежба на Алијансата во Грузија. Тој во изјава за Ројтерс наведува дека побарал од генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер да ја одложи вежбата што е најавена за шестти идниот месец.

XS
SM
MD
LG