Достапни линкови

Пратеникот на САД Мичел во Израел


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел престојува во Израел на неговите први средби со новата владата на премиерот Бенјамин Нетанјаху. Како што е познато, Нетанјаху не е голем приврзаник на идејата за создавање палестинска држава.
XS
SM
MD
LG