Достапни линкови

Шефот на турската дипломатија Бабаџан во посета на Ерменија


Турскиот министер за надворешни работи Али Бабаџан се очекува во текот на денов да допатува во посета на Ерменија, во обид двете земји да ги надминат историските разијдувања кои со години ги нарушуваат нивните односи. Се очекува Бабаџан да биде дел од 20-тиот состанок на министрите за надворешни работи на Црноморската организација за економска соработка, на која ќе учествуваат 12 регионални држави со цел да воспостават поблиски економски врски.
XS
SM
MD
LG