Достапни линкови

Состанок на дипломатски претставници на НАТО и Русија


Дипломатски претставници од НАТО и Русија денеска во Брисел оддржаа состанок со цел повторно обновување на работата на Советот НАТО-Русија, што беше прекината по руско-грузиската војна, минатата година. Денешниот состанок практично е подготовка на првата официјална средба меѓу двете страни. Портпаролот на НАТО соопшти дека се очекува во мај да биде оддржан министерски состанок меѓу Алијансата и Русија.
XS
SM
MD
LG