Достапни линкови

Неуспешен напад на сомалијските пирати


Сомалијските пирати нападнале уште еден американски брод, втор за една недела, јавија агенциите. Според сопственикот на бродот, пиратите истрелале гранати и пукале со автоматско оружје, но не успеале да го завземат бродот. Сомалијските пирати деновиве се заканија дека ќе им се одмаздат на американците откако во неделата со употреба на сила беше ослободен американскиот капетан и беа убиени тројца пирати.
XS
SM
MD
LG