Достапни линкови

Молдавската опозиција нема да учествува во пребројувањето на гласовите


Опозицијата во Молдавија соопшти дека нема да учествува на планираното пребројување на гласовите од последните парламентарни избори. Опозицијата тврди дека изборите на 5-ти април биле нерегуларни и оти со учеството во пребројувањето само ќе ја легитимизира победата на Комунистичката Партија на претседателот Владимир Вороњин.
XS
SM
MD
LG