Достапни линкови

Ево Моралес го прекина штрајкот со глад


Претседателот на Боливија Ево Моралес синоќа го прекина петдневниот штрајк со глад, откако парламентот го усвои контроверзниот изборен закон кој му овозможува повторно да се кандидира за шеф на државата. Законот предвидува претседателските и парламентарните избори да бидат одржани во декември годинава.
XS
SM
MD
LG