Достапни линкови

Челзи и Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите


Фудбалерите на Челзи и на Барселона се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите. Во реванш натпреварите од четвртфиналето Барселона ремизираше со Баерн 1-1, додека Челзи и Ливерпул во меч што ќе се памти, играа нерешено 4-4. Вечер во вторите две четвртфиналиња се среќаваат Арсенал- Виљареал и Порто- Манчестер Јунајтед.
XS
SM
MD
LG