Достапни линкови

Оскар де ла Хоја ја прекинува боксерската кариера


Славниот американски боксер Оскар Де Ла Хоја објави дека ја прекинува кариерата. На последниот меч тој доживеа пораз од Мани Пакијао, кој му беше четврти во последните 7 борби. Кариерата ја заврши со 39 победи, од кои 30 со нокаут и со 6 порази. 36-годишниот боксер одлуката за повлекување ја објасни велејќи дека е нечесно да продолжи да се натпреварува ако тоа не е на највисоко ниво.
XS
SM
MD
LG