Достапни линкови

Медведев изрази загриженост за големата невработеност


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изрази загриженост поради порастот на невработеноста во Русија. Медведев изјави дека невработеноста бележи поголем раст од официјалните предвидувања. Во земјата веќе се регистрирани 2,2 милиони луѓе кои бараат работа, што е ниво кое го очекувавме дури на крајот на годината, изјави рускиот претседател.
XS
SM
MD
LG