Достапни линкови

Обама – Економската криза ќе продолжи


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите Држави се соочуваат со долга жестока борба за излез од економската криза, но посочи дека гледа знаци на надеж. Во говорот во Вашингтонскиот универзитет Џорџтаун, американскиот претседател сепак додава дека 2009-та ќе продолжи да биде тешка година, предупредувајќи дека и натаму ќе следува губење на работните места и други финансиски проблеми.
XS
SM
MD
LG