Достапни линкови

Тридневна жалост во ПолскаВо Полска е тридневна жалост откако дваесет и едно лице загинаа во пожарот во домот за бездомници во градот Камиен Поморски. Се уште се испитуваат причината за, како што се оценува, најкатастрофалниот пожар во Полска во изминативе три децении.

XS
SM
MD
LG