Достапни линкови

И по осудата од ОН, Пјонгјанг ќе го продолжи нуклеарниот развој


Северна Кореја најави дека ќе продолжи со развојот на нуклеарната програма, откажувајќи ги преговорите за разоружување. Севернокорејските власти ја донесоа оваа одлука по осудувачките изјави од Обединетите нации за лансирањето на ракета кон почетокот на месецов.
XS
SM
MD
LG