Достапни линкови

Уапсен казахстанскиот заменик- министер за одбрана


Властите во Казахстан го уапсија заменик- министерот за одбрана, под сомнение дека предизвикал дел од нерегуларностите во купопродажниот договор за оружје со Израел во 2006 година. Официјални лица потврдија дека заменик- министерот Казимурат Мајерманов е обвинет за злоупотреба на должноста.
XS
SM
MD
LG