Достапни линкови

И денеска продолжија демонстрациите во Грузија


Неколку илјади демонстранти и денеска, петти ден по ред протестираа низ улиците на главниот грузиски град Тбилиси, барајќи оставка од претседатело Михаел Саакашвили. Агенциите јавуваат дека околу 20 илјади луѓе учествувале на протестите. Опозицијата денеска соопшти дека протестите во наредните денови ќе се оддржуваат пред Кабинетот на Саакашвили, се додека тој не си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG