Достапни линкови

Напад врз патрола на либанската војска


Во напад на патрола на либанската армија загинале најмалку четворица војници, јавуваат агенциите. Нападот врз армиското возило се случил во долината Бека, во близина на границата со Сирија, област која се смета за упориште на трговците на дрога. На нападот се гледа како на одмазнички чин, откако минатиот месец либанската војска во истиот регион уби познат трговец на наркотици.
XS
SM
MD
LG