Достапни линкови

Шест цивили загинале во Авганистан?


Шест цивили загинале во воздушен напад што во текот на ноќта го извршиле коалиционите сили во авганистанската провинцијата Кунар. Додека меѓународните трупи соопштуваат дека цел на нападите биле милитантите, локални претставници изјавија дека загинатите се цивили, меѓу кои и деца. Во нападот биле уништени три куќи, а 16 лица се повредени.
XS
SM
MD
LG