Достапни линкови

Турската полиција уапдна во една телевизиска станица


Турската полиција денеска упаднала во канцелариите на про-секуларната телевизија Канал Б, во рамките на истрагата во врска со информациите дека се подготвувал државен удар против исламистичката влада. Како што јави агенцијата Анатолија, власите уапднале и во уште една про-секуларна организација.
XS
SM
MD
LG