Достапни линкови

Цивилни жртви во Авганистан?


Авганистанските власти ги проверуваат извештаите за цивилни жртви од синоќешниот американски воздушен напад во провинцијата Кунар. Според некои информации, притоа загинале 5-мина цивили, меѓу кои и деца.
XS
SM
MD
LG