Достапни линкови

Турнеја по Блискиот Исток на Џорџ Мичел


Американскиот специјален пратеник за Блискиот исток Џорџ Мичел доаѓа во посета на тој регион. Се очекува дека Мичел за време на престојот ќе има средби со високи израелски, палестински и египетски претставници.
XS
SM
MD
LG