Достапни линкови

Напад на пакистанските милитанти


Пакистанската полиција соопшти дека милитантите во земјата нападнале транспортен терминал со продукти наменети за американските и НАТО трупите во Авганистан. Околу 150 милитанти вооружени со гранати и автоматско оружје извршиле напад врз терминалот при што запалиле осум камиони, а во инцидентот биле повредени и тројца чувари. Пакистанските милитанти често извршуваат напади врз карго терминалите во земјата каде се стационирани камионите кои превезуваат продукти за коалиционите сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG