Достапни линкови

Осум лица загинаа во насилствата во пакистанската провинција Балучистан


Пакистанската полиција соопшти дека осум лица загинале во северо-западната провинција Балучистан, во насилствата кои траат веќе три дена, а кои започнаа поради убиството на тројца локални лидери. Вооружено лице убило еден полицаец и еден цивил во главниот град на провинцијата Куета, додека во друг инцидент, биле пронајдени тела на шест лица во селото Маргат, источно од градот Куета.
XS
SM
MD
LG