Достапни линкови

Во Турција 11 лица починале поради конзумирање неисправен алкохол


Во Турција во текот на март починале 11 лица како последица од конзумирање на алкохол чие производство не било одобрено. Меѓу починатите се и тројца германски студенти кои конзумирале алкохол купен на црната берза, за време на нивниот претстој во Турција. Турските власти денеска соопштија дека започнале истрага во врска со настанот.
XS
SM
MD
LG