Достапни линкови

Пукотница во кафуле во Ротердам


Едно лице било убиено, а три ранети кога еден холанѓанец во Ротердам пукал во луѓето кои биле во локалното кафуле, по што бил совладан од гостите и уапсен. Според полицијата, мотивот за нападот не е познат. Во кафулето имало гласна музика и се одржувал натпревар на музички таленти.
XS
SM
MD
LG