Достапни линкови

Пожари и торнадо во САД


Во јужниот дел на Соединетите Држави, од Тексас до Тенеси, пожарникарите сеуште се борат со големите пожари, а истовремено, тој регион го зафати и торнадо. Според полицијата, досега најмалку 8 лица настрадале, а стотици домови биле уништени.
XS
SM
MD
LG