Достапни линкови

5-мина американски војници загинаа во Мосул


Во самоубиствен напад во ирачкиот град Мосул вчера загинаа 5-мина американски војници и двајца ирачки полицајци. Американскиот командант Рајмонд Одиерно деновиве изјави дека ирачкиот премиер Нури Ал Малики се соочува со дилема дали да побара од американските сили да останат подолго во Мосул, бидејки е планирано нивно повлекување од ирачките градови до крајот на јуни.
XS
SM
MD
LG