Достапни линкови

Казна поради претерани телефонски повици


Една 73-годишна жена во Австрија, од страна на судот во Клагенфурт, е казнета со 360 евра поради претерани телефонски повици до нејзиниот син. Имено, во период од две ипол години таа му се јавувала по 50 пати на ден.
XS
SM
MD
LG