Достапни линкови

Развод преку порака по мобилен


Еден маж од Саудиска Арабија се развел од неговата сопруга преку ЕС ЕМ ЕС порака. Како што јавија некои арапски медиуми, тој од Ирак и испратил порака преку мобилен телефон на неговата сопруга дека веќе не му е жена.
XS
SM
MD
LG