Достапни линкови

8-мина загинати во самоубиствен напад во Мосул


Најмалку 8-мина ирачани загинале, а 20 биле повредени во бомбашки напад врз полициска станица во Мосул. Камион со експлозив удрил во полициската станица, а поголемиот дел од настраданите се полицајци.
XS
SM
MD
LG