Достапни линкови

Трет мандат за претседателот на Алжир


Актуелниот претседател на Алжир, Абделазис Бутефлика е победник на претседателските избори и со тоа добива трет пет-годишен мандат. Според официјалните резулати, тој освоил над 90 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG