Достапни линкови

Во престрелка во Скопје, повредени полицаец и жена


Во Скопје денеска, од непознати лица, бил застрелан полицаец, јавува агенцијата МИА, прецизирајќи тоа се случило пред ,,Про кредит банка,, на Партизански одреди, во близина на Соборниот храм. Повредениот полицаец со возило бил пренесен во болница. Според првичните сознанија, станува збор за обид за грабеж на банката. Во престрелката била повредена и една жена која се перевезувала во автобус. Таан веднаш била пренесена во Градската болница.
XS
SM
MD
LG