Достапни линкови

Во Италија ден на жалост за загинатите во земјотресотВо Италија денеска се погребуваат над двесте и осумдесете загинати во земјотресот што во понеделникот го погоди централниот дел на земјата. На масовниот погреб во Акила, градот што се најде во епицентарот на земјотресот, се очекува да присуствува и премиерот Силвио Берлускони. Десетици илјади луѓе останаа без своите домови или ги напуштија во страхување од потресите кои и натаму го погодуваат тоа подрачје.
XS
SM
MD
LG